O magazynie

English Matters to dwumiesięcznik tworzony przez brytyjsko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią artykuły w języku angielskim, do których opracowane zostały słowniczki.

Przyjemne uzupełnienie nauki
Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Nasi Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka angielskiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując ENGLISH MATTERS w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia.

Słownictwo do każdego tekstu
Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Co dwa miesiące nowe aktualne tematy
Dzięki regularności, z jaką ukazuje się ENGLISH MATTERS, nauka jest ciekawa, gdyż artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język angielski, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów anglojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin, takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.

Tematyka uniwersalna w English Matters
Oprócz bieżących tematów, w magazynie znajdują się tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów, takie jak: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu, a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.

Dodatki do magazynu

Artykuły + słownictwo to nie wszystko. Polecamy również dodatki takie, jak:

Nagrania MP3
Wybrane teksty zostały przeczytane przez native-speakerów i nagrane. Do pobrania ze strony magazynu lub odsłuchania na smartfonie/tablecie za pomocą kodów QR. Zobacz instrukcję jak odsłuchać.

Transkrypcja
Do wybranych, najtrudniejszych słówek i zwrotów (w słowniczkach).

Lista słówek
W formacie PDF do pobrania ze stronz magaznu (link przy spisie treści). Zawiera słówka pojawiające się w całym magazynie, które warto znać. Można ją drukować, kopiować i edytować (dla własnych potrzeb), można jej także użyć do zrobienia fiszek.

Dodatek tematyczny
Online, w formie książeczki, którą można wydrukować. Pojawia się w co drugim numerze i jest poświęcony konkretnemu tematowi. W formacie PDF pobierzesz go za darmo ze strony (link przy spisie treści).

Materiały dla nauczycieli
"Worksheet for teachers" czyli opracowana przez redakcję karta pracy do jednego z artykułów. Jest przydatna lektorom i nauczycielom w przeprowadzeniu lekcji na bazie treści z magazynu. Arkusz przygotowany jest tak, aby możliwe było jego kserowanie lub wydruk większej ilości egzemplarzy.
Przy artykule, do którego został opracowany arkusz pracy znajduje się ikonka:

Materiały dla nauczycieli pobierzesz bezpłatnie w formie pliku pdf (również do wydań archiwalnych - link przy spisie treści danego numeru).

Konkursy
Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez English Matters (informacje w magazynie jak i na profilu magazynu na Facebooku), dzięki którym podszkolisz swój angielski i masz okazję wygrać nagrody związane z nauką języka angielskiego.

Tematyka magazynu

NEWS
aktualne informacje, ciekawostki, bieżące tematy

PEOPLE & LIFESTYLE
znane osobistości, tematyka społeczna

CULTURE
kultura i tradycja państw anglojęzycznych i nie tylko

LANGUAGE
jak się efektywnie uczyć; tematy związane z nauką języka angielskiego.

SCIENCE
nauka i technika

CONVERSATION MATTERS
dialogi nie dla początkujących.

ENVIRONMENT
zagadnienia związane z ochroną środowiska

LEISURE
rozrywka, hobby, pomysły na spędzenie wolnego czasu

SPORT
Opis wybranej dyscypliny sportowej, jej historii, obszaru występowania, liderów.

TRAVEL
ciekawe miejsca na świecie

VOCABULARY
tematycznie podane słówka do nauki, a także krzyżówki itp.


 Pobierz przykładowy artykuł z magazynu.

 

Kim jesteśmy
Wydawnictwo Colorful Media specjalizuje się w prasie specjalistycznej. Nasze magazyny dostępne są w większych punktach sprzedaży prasy.
English Matters to jeden z siedmiu magazynów do nauki języków obcych wydawanych przez Colorful Media. Pozostałe to Business English Magazine (do nauki języka angielskiego biznesowego), Français Présent (dla fanów języka francuskiego), ¿Español? Sí, gracias (dla fanów języka hiszpańskiego), Italia Mi piace! (po włosku, dla miłośników Włoch),  ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! (dla wszystkich zainteresowanych językiem rosyjskim) oraz Deutsch Aktuell - wydawany od ponad 15 lat magazyn do nauki języka niemieckiego.